Цикл тренінгів


  
Урок-тренінг

«Захворювання статевих органів та заходи їх профілактики»

Біологія, 9 клас

Вчитель біології
            І категорії Чаленко Т.А.
       ПреображенськаЗОШ
               І-ІІІ ступенів



                                                     

Тема: Захворювання статевих органів та заходи їх профілактики.

Мета: а) сформувати уявлення учнів про ІПСШ та заходи їх профілактики;
 б) продовжити формування самоосвітніх, комунікативних, соціальних,              здоров,язберігаючих  компетентностей;
в)виховувати почуття взаємодопомоги, формувати уявлення про здоров,я як найвищу цінність людського життя.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, урок-тренінг.
Обладнання: підручник «Біологія, 9 кл.», авт.Матяш Ю.Н., картки з роздаваль-
ним матеріалом, аркуші паперу, маркери, матеріал для гри «Квасоля».
Форми і методи: словесні, практичні; групові, парні.

                                                  Хід уроку:
І.1. Привітання: «Добрий день вам, любі діти!
                            Рада вас вітати!
                            Щастя та добра вам сьогодні побажати!»
2.Знайомство. «Я – (ім,я)…» (Учні розповідають про себе: добрий, веселий, старанний, доброзичливий, товариський, спортивний та ін..)
3. Ознайомлення з правилами роботи (на дошці).

ІІ. Основна частина.
1.Формування завдань тренінгу:
,ясувати основні захворювання статевих органів;
-сформувати поняття про ІПСШ;
-розглянути правиля їх профілактики.
2. Інформація вчителя(схема на дошці): Захворювання, що спричинюються:       а) неспецифічними збудниками (стафілококи, стрептококи) – запальні , їх небезпека; б) специфічними збудниками.
3. Розшифровка ІПСШ (на дошці). Бесіда: -Що вам відомо про ІПСШ?
4. Робота в парах: обговорення ситуацій (роздавальний матеріал).
5. Руханка «Опелески»: вчитель задає питання стосовно тих чи інших умінь, учні, які вміють це робити або хочуть навчитись, піднімаються, інші плескають в долоні.
-хто вміє вишивати?
-хто вміє плавати?
-хто вміє танцювати вальс?
-хто хоче навчитись танцювати вальс?
-хто вміє ремонтувати мотоцикл?
-хто хоче навчитись грати у великий теніс?
6. Об,єднання дітей у 4 групи (за кольорами).
     А) Робота з підручником (скласти короткий план відповіді):
     -Загальні ознаки ІПСШ;
     -Основні ІПСШ;
     -Шляхи зараження ІПСШ;
     -заходи попередження ІПСШ.
    Б) Захист планів.
7. Гра «Квасоля».

ІІІ. Підсумки тренінгу.
1.     Зворотній зв,язок:
-під час тренінгу я дізнався (дізналась)…
      2. Тест «Так» чи «Ні»:
ІПСШ: - визиваються специфічними збудниками;
             - після лікування ІПСШ виникає імунітет;
             - загрожують безпліддям;
             - основний шлях передачі – статевий;
             -деякі передаються побутовим шляхом;
             -до ІПСШ відноситься пневмонія.
                                                                                                                                       3. Д.З. Вивч. параграф № 57, вик. завд.  на стор. 76-77 «Робочого зошита»,     заповн. таблицю.







                                  Урок на тему:

«Клас земноводні. Зовнішня будова. Будова скелету.»

                                 Біологія, 8 клас.




Вчитель біології
І категорії
Чаленко Т.А.
Преображенська ЗОШ
І-ІІІ ступенів.
                                                                                           


Тема: Клас Земноводні. Зовнішня будова, будова скелета.
Мета: а) ознайомити учнів із загальною характеристикою класу Земноводні, розглянути особливості їх зовнішньої будови та будови скелету у порівнянні із скелетом риб;б) розвивати пізнавальні, самоосвітні, соціальні, комунікативні компетентності, пізнавальні інтереси дітей, їх спостережливість, вміння порівнювати та робити висновки, розвивати практичні вміння й навички;          в) виховувати почуття бережного ставлення до природи, взаємодопомоги.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник «Біологія, 8 клас», авт. Базанова Т.І.,  роздатковий матеріал «Скелет жаби» та «Скелет риби», таблиці, робочі зошити з друкованою основою, авт. Калинчук А.Є., картки з завданнями.
  
                                       Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ.Актуалізація опорних знань.
-         Розгадування кросворду (індивідуально з фронтальним обговоренням):

1







2








3







4








5






6








7









1.     Чорноморська акула.(катран)
2.     Риба з ряду Окунеподібних, живе в Чорному морі.(скумбрія)
3.     Риба з ряду Лососеподібні, живе в чистих гірських річках.(форель)
4.     Хижа риба з ряду Коропоподібні, мешкає в річках Південної Америки.(піранья)
5.     Орган дихання риб.(зябра)
6.     Найбільший клас риб.(Кісткові)
7.     Луска акули.(плакоїдна)
ІІІ. Повідомлення теми, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності.
-розглянути загальні ознаки Земноводних, їх систематичне положення;
,ясувати особливості зовнішньої будови жаби;
-вивчити будову скелета жаби у порівнянні із скелетом риби.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.     Систематичне положення Земноводних ( бесіда з використанням робочого зошита, стор. 64.)
2.     Робота з підручником (у парах), стор. 184, 185. з наступним обговоренням
А. Середовище існування.
Б. Зовнішня будова, відділи тіла.
В. Покриви тіла.
     3. Лабораторна робота «Порівняння скелетів земноводних і риб».
А) Повторення будови скелету риб.
Б) Робота з роздатковим матеріалом та робочим зошитом, стор.64, 65.
ІV. Узагальнення знань.
1.Гра «Мовчанка». Якщо твердження правильне, діти мовчки піднімають  праву руку, якщо неправильне – не роблять ніяких рухів.
-тіло жаби складається з голови, тулуба, кінцівок;
-кінцівки жаби мають однакову довжину;
-тіло жаб покрито лускою;
-шкіра земноводних гола і слизька;
-земноводні поширені у місцях з сухим та жарким кліматом;
-шкіра амфібій є також органом дихання.
2. Робота з таблицею 5,стор.65 робочого зошита.
V. Рефлексія. Підсумки уроку.
Д.З. Вивч. параграф 36(до розд. «М,язи»), стор. 183-186. Додаткове – кросворд та чайнворд з теми «Земноводні».

 Тренінг
«ВІЛ\СНІД, ІПСШ»
10 клас


Вчитель-тренер ЧаленкоТ.А.
Преображенська ЗОШ І-ІІІст.

Тема: ВІЛ\СНІД\ІПСШ.
Мета: а) сформувати уявлення учнів про ВІЛ\СНІД, ІПСШ та заходи їх                профілактики;
 б) продовжити формування самоосвітніх, комунікативних, соціальних,              здоров,язберігаючих  компетентностей;
в)виховувати почуття взаємодопомоги, формувати уявлення про здоров,я як найвищу цінність людського життя.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, урок-тренінг.
Обладнання: картки з роздавальним матеріалом, аркуші паперу, маркери, матеріал для гри «Квасоля».
Форми і методи: словесні, практичні; групові, парні.
                                                  Хід уроку:
І.1. Привітання: «Добрий день вам, любі діти!
                            Рада вас вітати!
                            Щастя та добра вам сьогодні побажати!»
2.Знайомство. «Я – (ім,я)…» (Учні розповідають про себе: добрий, веселий, старанний, доброзичливий, товариський, спортивний та ін..)
3. Ознайомлення з правилами роботи (на дошці).
ІІ. Основна частина.
1.Формування завдань тренінгу:
-сформувати поняття проВІЛ\СНІД, ІПСШ;
-розглянути правила їх профілактики.
2. Інформація вчителя(схема на дошці): Захворювання, що спричинюються:       а) неспецифічними збудниками (стафілококи, стрептококи) – запальні , їх небезпека; б) специфічними збудниками.
3. Розшифровка ВІЛ/СНІД, ІПСШ (на дошці). Бесіда: -Що вам відомо про ВІЛ/СНІД, ІПСШ?
4. Робота в парах: обговорення ситуацій (роздавальний матеріал).
5. Руханка «Опелески»: вчитель задає питання стосовно тих чи інших умінь, учні, які вміють це робити або хочуть навчитись, піднімаються, інші плескають в долоні.    -хто вміє вишивати?
-хто вміє плавати?
-хто вміє танцювати вальс?
-хто хоче навчитись танцювати вальс?
-хто вміє ремонтувати мотоцикл?
-хто хоче навчитись грати у великий теніс?
6. Гра «Квасоля».(гра ілюструє, як швидко поширюються ВІЛ та ІПСШ)
5-6 сортів квасолі різного кольору і розміру. Конверти за кількістю учасників. В кожному конверті квасоля різних сортів, тільки чорного кольору  покладена в окремий конверт.
1.     Учням пропонується за 1 хвилину зібрати якнайбільше сортів квасолі, обмінюючись один з одним.
2.     Запитати, хто з учнів мав квасолю чорного кольору. (Він «інфікований» вірусом вигаданої хвороби, наприклад, невпинного сміху).
3.     Запитати, хто з учнів виміняв для себе чорні квасолини. (Він також «інфікований»).
4.     Пояснити, що так само стрімко поширюється ВІЛ та інші ІПСШ, якщо люди не захищатимуться від них.
7. Об,єднання дітей у 3 групи (за кольорами).
     А) Робота у групах(роздатковий матеріал, завдання 1.3):
     Б) Обговорення шляхів зараження ВІЛ та ІПСШ.
ІІІ. Підсумки тренінгу.
1.     Зворотній зв,язок:
-під час тренінгу я дізнався (дізналась)…
      2. Тест «Так» чи «Ні»:
ІПСШ: - визиваються специфічними збудниками;
             - після лікування ІПСШ виникає імунітет;
             - загрожують безпліддям;
             - основний шлях передачі – статевий;
             -деякі передаються побутовим шляхом;
             -до ІПСШ відноситься пневмонія.
ВІЛ\СНІД: -визивається бактеріями;
                    -спричинюється вірусом;
                    -Передаються при переливанні крові;
                    -передаються через рукостискання;
                   -Манікюр може бути небезпечним.

                                                                                                                                       3 Д.З. підготувати інформацію про життя та творчість Ф. Мерк,юрі.





                                                  

Немає коментарів:

Дописати коментар