Властивості основ






Урок хімії на тему
«Основи. Склад, будова, фізичні властивості»
8 клас

Вчитель хімії
Чаленко Т.А.
Преображенська
загальноосвітня школа І-ІІІст.
2011-2012 навч. рік.







Тема уроку: Основи, їх склад, назви, класифікація. Фізичні властивості основ.
Мета: А) сформувати поняття про склад та будову основ, їх класифікацію, фізичні властивості та застосування; формувати вміння складати формули основ, давати їм назви.
             Б)розвивати вміння самостійної роботи з підручником, застосовувати знання в стандартних  та нестандартних ситуаціях; розвивати пам»ять учнів, їх вміння порівнювати, виявляти головне;  формувати пізнавальний інтерес до вивчення хімії;
            В)виховувати наполегливість, уважність, почуття взаємодопомоги  під час роботи в групах і парах; формувати матеріалістичний світогляд на основі знань про багато численність та різноманітність речовин.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник «Хімія», 8 кл., авт.. Буринська Н.М., Періодична система елементів, таблиця розчинності основ, кислот, солей; картки з завданнями, зразки основ.
Хід уроку:
І. Організація класу, пояснення карток самооцінювання.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1)Опитування.
-які класи неорганічних речовин вам уже відомі?
-які речовини називають оксидами?
-які оксиди є основними? (кислотними?)
-які речовини є кислотами?
-що таке індикатори?
2) Вправа «ІІІ зайвий» (Додаток І)
Робота в парах, взаємоперевірка. Відповіді розміщені на дощці.(Додаток ІІ)
-Які речовини були зайвими?
-Чому ви так вважаєте?
3) Розгадування кросворду. Робота в парах. (Додаток ІІІ)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми та завдань уроку.
-яке ключове слово зашифроване у кросворді?
    Завдання уроку (вправа «Незакінчене речення»):
1.     Вивчити, які речовини називають…(основами).
2.     Вивчити склад…(основ)
3.     Навчитись давати назви…(основам)
4.     Розглянути фізичні властивості та класифікацію   (основ).
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1)    Формуванні поняття «Основи».
Вправа «Допиши рівняння».
А.Na2O+H2O=
Б.BaO +H2O=
B. CaO + H2O =
-які речовини утворились, як вони називаються?
2) За карткою відповідей до вправи «ІІІ Зайвий» визначте:
-ці речовини прості чи складні?
-що є спільного в усіх формулах? ( групи ОН або гідроксогрупи)
-ще які атоми входять до складу основ? (атоми металів).
Висновок: А) -які речовини називаються основами?
-за допомогою підручника, стор.67, перевірте, чи правильно ми сформулювали поняття «основи»?
Б)За загальною формулою основ (Додаток V) визначте,
-що показує «n», чому воно дорівнює, чим визначається число гідроксогруп у формулах основ? а) Вправа «Дайте назви» (за карткою відповідей до вправи «ІІІ зайвий», взаємоперевірка).б) вправа «Склади формули» (за валентністю металів).
3. Робота з підручником: як утворюються назви основ?
4. Класифікація основ. Робота з підручником у парах.
-на які групи поділяють всі основи?
-як можна дізнатись про розчинність основ ( за допомогою «Таблиці розчинності»).
5. Робота з підручником. Фізичні властивості основ.
1). Властивості лугів.
2). Правила роботи з лугами.
3). Властивості нерозчинних основ. (Демонстрація зразків нерозчинних основ вчителем).
4). Застосування основ. Інд. завдання «Застосування кальцій гідроксиду».
V. Застосування знань.
1) Гра «Знайди пару» За допомогою карток із символами металів та гідроксогруп складіть формули основ.
2) Цифровий диктант. Запишіть цифри, яким відповідають формули основ : 1)HNO3, 2)Ba(OH)2, 3)CuO, 4)HCl, 5)Cu(OH)2, 6)Na2O, 7)NaOH, 8)KOH, 9)KCl.
3) Завдання за картками (Додаток VІ).
VІ. Рефлексія:
-Чи виконали ми завдання уроку?(Бесіда).
-Оцінювання роботи учнів за допомогою карток само оцінювання.
Д.З: вивч. п. 11(крім хім.власт. основ), вик. завд.№ 1-3 (усно), 5,6 (письмово).
-




Немає коментарів:

Дописати коментар